HSL:s styrelse

 

Risto Rautava  ordf. (Saml./Helsingfors)

risto.rautava@elisanet.fi

puh.  040 504 5851

Personlig suppleant: Sini Jokinen (Saml./Helsingfors)

 

Iida Haglund, medlem (Saml./Helsingfors)

 

Personlig suppleant: Tarik Ahsanullah (Saml./Helsingfors)

tarik.ahsanullah@helsinki.fi

 

 

 

Dennis Pasterstein, medlem (Saml./Helsingfors)

Personlig suppleant: Sanna Hämäläinen (Saml./Helsingfors)

sanna.hamalainen@kokoomus.fi

puh. 040 512 3953

 

Elias Erämaja, medlem (Saml./Esbo)

Personlig suppleant: Ulla Palomäki (Saml./Esbo)

palomakiulla@gmail.com

puh. 040 555 1148

 

 

Sakari Rokkanen, medlem (Saml./Vanda)

sakari.rokkanen@eduskunta.fi

puh. 040 762 5340

Personlig suppleant: Nina Merjola-Repo (Saml./Vanda)

 

 

Sirpa Hertell,  vice ordf.(Gröna/Esbo),

sirpa.hertell@vihreat.fi

puh. 050 566 6818

Personlig suppleant: Saara Hyrkkö (Gröna/Esbo)

saara.hyrkko@iki.fi

Sirpa Kauppinen

 

Sirpa Siru Kauppinen, medlem (Gröna/Vanda)

puh. 040 540 4691

Personlig suppleant: Sanna Tuhkunen (Gröna/Tusby) 1.1.2018-

sanna.tuhkunen@luottamus.tuusula.fi

 

Alviina Alametsä, medlem (Gröna/Helsingfors)

alviina.alametsa@gmail.com

puh. 040 729 4597

Personliga suppleant: Tuomas Rantanen (Gröna/Helsingfors)

tuomas.rantanen@voima.fi

 

Ville Ylikahri, medlem (Gröna/Helsingfors)

ville.ylikahri@gmail.com

puh. 041 516 5671

Personliga suppleant: Aino Tuominen (Gröna/Helsingfors)

aino.tuominen@vihreat.fi

 

Tarja Kantola, medlem (SDP/Helsingfors)

kantolantarja@gmail.com

puh. 050 555 0833

Personliga suppleant: Samuli Isola (SDP/Kervo)

samuli.isola@a-lehdet.fi

puh. 044 553 8336

 

Antti Aarnio, medlem (SDP/Esbo)

kingiantti@gmail.com

puh. 0400 381 634

Personliga suppleant: Riitta Ollila (SDP/Vanda)

riitta.l.ollila@gmail.com

puh. 050 500 3543

 

 

Pekka Sinisalo, medlem (Blå framtid/Kyrkslätt)

pekkasinisalo@hotmail.com

puh. 040 567 3945

Personliga suppleant: Pasi Liukkonen (Sannf./Vanda)

pasi.h.liukkonen@gmail.com

 

 

Hanna Mithiku, medlem (Vänst./Helsingfors)

hanna.mithiku@helsinki.fi

Personliga suppleant: Kari Kälviä (Vänst./Helsingfors)

karikalvia@gmail.com

puh. 050 532 6652

 

Kristian Rehnström, medlem (SFP/Vanda)

kristian.rehnstrom@vantaa.fi

puh. 050 453 4271

Personliga suppleant: Kicka Lindroos (SFP/Sibbo) 1.1.2018-