Pasilan asemalla tehdään ratatöitä sunnuntain ja maanantain jälkeisinä öinä 31.10.-2.11. klo 23.35-4.30. Pasilan raide 11 on suljettuna sunnuntain jälkeisenä yönä ja raiteet 9 ja 10 taas maanantain jälkeisenä yönä. Poikkeusten aikana raiteiden junat pysähtyvät toisilla raiteilla. Tiedot raidemuutoksista Pasilassa saat aseman näytöiltä ja kuulutuksista.
Raiteiden sulkeminen aiheuttaa poikkeuksia myös Ilmalan asemalla, kun yksi L-juna ohittaa aseman pysähtymättä kumpanakin yönä.
Ilmalan ohittava L-juna
- L-juna Kirkkonummelta klo 0.08, joka pysähtyisi Ilmalassa normaalisti klo 0.55.
Vaihtoehtoiset yhteydet Ilmalaan ja Ilmalasta
- Ilmalasta Pasilaan ja Helsinkiin pääset kulkemalla ensin Huopalahteen, jossa vaihto vastasuunnan junaan.
- Leppävaaran suunnasta Ilmalaan pääset vaihtamalla vastasuunnan junaan Pasilassa.
- Ilmalasta pääset Pasilan asemalle myös bussilinjalla 23. Bussi 23 käyttää Ilmalassa suoraan aseman alla olevia pysäkkejä.
Kommentointiaika päättyi 09.11.2021 klo 23:59.