Kauklahden bussiliikenne palaa normaaliksi ma 10.8.

Hansatien HSY:n kunnallistekniikan huoltotyöt valmistuvat ja bussit pääsevät ajamaan taas normaaleja reittejään Kauklahdessa ma 10.8. alkaen. Samalla alkaa liikenne jälleen myös busseilla 163 ja 166K. Bussi 911 aloittaa ajamisen Hansavalkamanaukion sijaan Kauklahden asemalle asti kuitenkin vasta to 13.8., kun Kirkkonummen bussit siirtyvät syysaikatauluihin.

Bussit 162, 163K, 165, 165N, 166, 168, 213, 242 ja 911 ovat olleet Kauklahdessa poikkeusreiteillä ja bussit 163 ja 166K kokonaan poissa liikenteestä 3.11.2025 alkaen Hansatien sulun vuoksi.

Bussien siirtyessä normaaleille reiteilleen palaavat käyttöön myös kaikki Kauklahden puistotien ja Räävelintien väliset pysäkit Hansatiellä.  Poikkeusreittien varrella olevat pysäkit taas poistuvat poikkeusreitillä olleiden bussien käytöstä, kun reitti muuttuu.

Näet kaikki Kauklahden bussien tulevat reitit ja aikataulut jo nyt Reittioppaasta, kun haet reittiä torstaille 13.8. tai sen jälkeen.

Näet poikkeusreitit ja sen vuoksi tehdyt muutokset pysäkkeihin myös aiemmasta tiedotteestamme.